Otobüs Uçak İDO Bileti Bul

Sık Sorulanlar

Terminalim'den yaptığım bilet alışverişi işlemi güvenli mi?

Sitemizin ve altyapımızın uluslararası “SSL” sertifikası bulunmaktadır. “Secure Sockets Layer”  olarak adlandırılan SSL, sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelendirilmiş işlem yapmasını sağlayan standartlaşmış güvenli bir teknolojidir.

PNR nedir?

"Passenger Name Record", yani "Yolcu İsim Kaydı"dır. Sitemizden satın alma veya rezervasyon işlemi yapınca size PNR kodunuzu e-mail ve telefon mesajıyla anında göndeririz. İşlemlerinizi bu PNR kodu ile yaparsınız.

TC kimlik numaramı girmesem olur mu?

TC kimlik numarasını Ulaştırma Bakanlığı istemektedir. Bu bilgiyi girmeden de bilet alımı alabilirsiniz. Ancak adınıza Ferdi Kaza Sigortası yapılması için kimlik numaranızı girmenizi tavsiye ederiz.

E-mail girmesem, sadece telefon girmem yeterli olur mu?

Size bilet bilgilerinizi hem telefon, hem mail mesajı ile gönderiyoruz. Bu bilgilerden en az birinin aktif ve doğru olması gerekiyor.

Aldığım bileti iptal edebilir miyim? Param geri ödenir mi?

Sitemizdeki “PNR Arama” bölümünden SMS veya mail ile size gönderdiğimiz PNR'nizi girerek bilgilerinizi görebilir, aldığınız bileti 1 gün öncesine kadar iptal edebilirsiniz. Paranız kredi kartınıza geri yüklenir. Ya da biletinizi açığa alabilirsiniz. Açığa aldığınız bilet tutarını 90 gün içinde başka bir otobüs veya uçak bileti alara...devamını oku

Yorumlar

Yeni yorum ekle

ANKARADAN MERSİN TECEYE GİRİŞ VARMI